Ogłoszenie

Witam na forum o Polskiej Mafii

#1 2010-07-26 16:09:02

Spenser

Administrator

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 33
Punktów :   

Oczko

http://alfabetmafii.onet.pl/_i/1/lm_oczko_miniq.jpg
Marek M. (rocznik 1954, właściwie: Marek K. – obecne nazwisko przyjął po żonie) – pochodzi z robotniczej dzielnicy Szczecina. Przez wiele lat był bramkarzem w nocnych lokalach, m.in. w Małej Scenie Rozrywki. W latach 90. uchodził za rezydenta grupy pruszkowskiej na terenie Pomorza Zachodniego.
Szef
Marek M., ps. Oczko,

Główni mafiozi:
Rafał Ch., ps. Czarny
Andrzej B, ps. Słowik

Ważniejsi członkowie grupy :
Marek Krużel
Wańka
Sylwester O

Informacje o mafii

Właściwie nazywał się Marek Krużel. Pseudonim nadali mu inni- ma jedno oko nieruchome. Na początku lat 70 był chłopcem z ferajny grasującej po robotniczej dzielnicy Żelechowa. Nazwisko zmienił kilkanaście lat później- gdy pierwsze zaczęło mu już ciążyc. Skorzystał z patentu, który przedstawił mu Andrzej B, ps. Słowik- przybrał nazwisko żony. W przypadku Oczki była nią Chorwatka, z którą związał się podczas pobytu w Niemczech.
Marek M. poznał Słowika pracując jako bramkarz w ekskluzywnej w latach 80. Małej Scenie Rozrywki. Według policji to właśnie Słowik wyniósł Marka M. na orbitę mafii pruszkowskiej. Były to lata, kiedy podział na Pruszków i Wołomin jeszcze nie był tak klarowny, obie grupy działały wspólnie. Czas pokazał, że znajomość ta odegrała w życiu Marka M. kluczowe znaczenie.


Według materiałów zgromadzonych przez prokuraturę i policję Oczko od początku lat 90. stał na czele gangu napadającego na tiry przemycające do Polski alkohol. Zajęcie było bezpieczne, bo okradani nie zgłaszali swoich strat organom ścigania, cierpiąc w ciszy. Później grupa wzięła się też za ściąganie haraczy od właścicieli klubów nocnych i agencji towarzyskich.


Mimo sukcesów w lokalnych wojnach, między innymi zdominowania rządzącego w mieście w pierwszej połowie lat 90 gangu niejakiego Kaszy, mafia z ul. Żabiej (tam mieszkało kilku liderów grupy, m.in. Oczko i Duduś) ciągle nie mogła opanowac życia przestępczego w Szczecinie. I wtedy na pomoc ruszył Pruszków.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora