Ogłoszenie

Witam na forum o Polskiej Mafii

#1 2010-07-26 17:05:34

Spenser

Administrator

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 33
Punktów :   

PARASOL

http://alfabetmafii.onet.pl/_i/1/_miniq.jpg Janusz P. (rocznik 1955) – według prokuratury i zeznań świadków koronnych jeden z członków tak zwanego „zarządu” Pruszkowa.
Urodził się w Pruszkowie. Dorastał na Żbikowie (dzielnicy Pruszkowa) gdzie jego ojciec prowadził niewielki warsztat elektryczny. Po ukończeniu szkoły podstawowej uczęszczał do technikum wieczorowego o specjalizacji: mechanika maszyn. Amatorsko uprawiał boks i kulturystykę. Próbował również swoich sił w Robotniczym Klubie Sportowym URSUS. Trenował tam podnoszenie ciężarów.

Po raz pierwszy trafił do więzienia w połowie lat 70. za kradzież. Karę odbywał w Zakładzie Karnym w Barczewie. W listopadzie 1977 odzyskał wolność. Pod koniec lat 70. związany z grupą Ireneusza P. pseudonim BARABASZ – legendarnego przywódcy gangu pruszkowskiego, zajmującego się przede wszystkim włamaniami do mieszkań i kradzieżami samochodów. W grudniu 1978 roku ponownie zatrzymany i skazany na 8 lat. Na wolności od 1986 roku.

6 lipca 1990 roku PARASOL uczestniczy w strzelaninie w motelu GEORGE w Ruścu koło Nadarzyna. Zostaje tam ranny. Oskarżony w procesie dotyczącym tego zdarzenia, zostaje przez sąd uniewinniony ze względu na niewystarczający zebrany w śledztwie materiał dowodowy.

Jednym z najbliższych przyjaciół PARASOLA był (zmarły niedawno) Ryszard P. pseudonim KRZYŚ. W pierwszej połowie lat 90. Janusz P. założył i prowadził razem z nim w Brwinowie restaurację i dyskotekę KASKADA. W jednej z lokalnych gazet ukazywała się reklama tego lokalu pod hasłem: U NAS NAJBEZPIECZNIEJ!

6 czerwca 1999 roku około godziny 10.15 w Pruszkowie miał miejsce zamach na życie PARASOLA. Do idącego ulicą Wojska Polskiego Janusza P. podszedł nieznany sprawca i oddał w jego kierunku kilka strzałów. Trzy z nich okazały się celne: dwa w plecy i jeden w rękę. Po zamachu Janusz P. miał operację przeszczepu uszkodzonych nerwów. Sprawca zamachu do tej pory pozostaje nieznany.

25 sierpnia 2000 roku nad ranem Janusz P. został zatrzymany podczas wielkiej akcji przeprowadzonej przez Centralne Biuro Śledcze. Przedstawiono mu zarzuty kierowania zbrojnym związkiem przestępczym. Wraz z PARASOLEM zatrzymano wówczas około 20 osób. Wśród nich: Leszka D. ps. WAŃKA oraz Zygmunta R. ps. BOLO. Za trzema innymi członkami gangu: Andrzejem Z. ps. SŁOWIK, Ryszardem Sz. ps. KAJTEK i Mirosławem D. (MALIZNA) prokuratura rozesłała listy gończe.

Proces oskarżonego Janusza P. i tak zwanego „zarządu” Pruszkowa rozpoczął się 18 września 2001 roku. Podstawą aktu oskarżenia były zeznania świadków koronnych; wśród nich: MASY. 29 maja 2003 roku zapadł wyrok. Mirosław D. - MALIZNA – został skazany na 7 lat i 3 miesiące pozbawienia wolności. Kary po 7 lat więzienia otrzymali: Janusz P. - PARASOL, Zygmunt R. – BOLO i Ryszard Sz. – KAJTEK. Wyrok 6,5 roku ma odsiedzieć Leszek D. ps. WAŃKA. Rok później Sąd Apelacyjny utrzymał orzeczone wyroki w całości.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora